سی زان

 
قل اعوذ برب الناس
 
وقتی از رایانه استفاده می کنید؛ سعی کنید نور اتاق را تنظیم کنید چون نور زیاد مانع از دیدن درست صفحه نمایشگر می شود و واضح نبودن تصویر باعث خستگی چشم ها خواهد شد.. بهتر است در خواندن و مشاهده صفحه ها کمی درنگ کنید. هر ۲۰ دقیقه یکبار چشم ها را از روی صفحه نمایشگر بردارید و حدود ۲۰ تا ۳۰ ثانیه به جای دیگری نگاه کنید.

سی وی اس مجموعه ای از علائم چشمی و بینایی است که بر اثر کار با رایانه ایجاد می شوند. تقریبا ۷۵ درصد از کسانی که زیاد با رایانه کار می کنند گرفتار این علائم هستند. مهمترین علائم عبارت است از خستگی چشم، خشکی چشم، اشک ریزش و تاری دید و همچنین ممکن است سبب سردرد، درد در گردن، شانه ها و پشت نیز بشود. میز رایانه تان را طوری تنظیم کنید که فاصله چشم های شما تا صفحه نمایشگر حدود ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر باشد. اگر نمایشگر نور خیره کننده ای دارد، حتما نور آن را تنظیم کنید.
یکی از مهمترین دلایل خشکی و سوزش چشم هنگام کار با رایانه کاهش میزان پلک زدن است. به طوری که افراد هنگام کار با رایانه تقریبا یک پنجم حالت عادی پلک می زنند. این مسئله به همراه خیره شدن به صفحه مانیتور و تمرکز بر روی موضوع کار سبب می شود تا پلک ها مدت بیشتری باز بمانند و در نتیجه اشک روی سطح چشم سریع تر تبخیر شود. درحالیکه پلک زدن باعث می شود اشک ترشح شده به وسیله غدد اشکی به لایه خارجی چشم پخش شود و سطح آن را مرطوب نگه دارد و این مسئله مانع خشکی چشم ها می شود. در مواقعی که خشکی چشم شدید باشد، باید از قطره های استریل چشمی برای مرطوب کردن آن استفاده کنید.
صندلی مناسب؛ حلال تمامی مشکلات
صندلی ها دارای مدل های متنوعی است که باید متناسب با قد در نظر گرفته شود، همچنین قسمتی که باید به آن تکیه داده شود، دارای قوس استاندارد کمر باشد تا به راحتی بتوان به روی آن تکیه داد و کارها را انجام داد.
ارگونومیک چیست ؟
ارگونومیک (ergonomics) شاخه ای از علم مهندسی است که به طراحی ابزار و لوازمی برای حفظ سلامت فیزیکی بدن در هنگام کار می پردازد. درد، غالبا در اثر حفظ مداوم یک حالت نادرست قرارگیری بدن ایجاد می شود. مثال های رایج آن شامل: تایپ همزمان با صحبت تلفنی با نگه داشتن گوشی تلفن در گودی گردن، چرخاندن مداوم سر از چپ به راست هنگام تایپ از روی یک متن و نگاه کردن به صفحه کامپیوتر و یا نشستن به مدت طولانی هستند.

صحیح نشستن و اصول آن
نشستن صحیح یک الگوی خاصی دارد: آرنج باید به صورت ۹۰ درجه باشد و پشت بدن کاملا به صندلی تکیه داده شود، مانیتور مقداری از دید مماس و مستقیم باید چشم پایین تر باشد به طوری که به کل مانیتور اشراف داشته باشید. تنظیم نبودن ارتفاع صفحه کلید باعث بروز درد های شانه و پشت خواهد شد. نباید روی صفحه کلید خم شوید.
صاف بنشینید و سعی کنید استخوان ستون فقراتتان در یک راستا و صاف قرار گیرد. از قوز کردن یا زاویه دادن به گردن بپرهیزید. از نشستن طولانی روی صندلی اجتناب کنید و هر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از سرجای خود برخیزید و کششی به بدن خود بدهید. موس را به فاصله نزدیکی از صفحه کلید قرار دهید. فاصله بیش از حد موس از نمایشگر، عضلات شانه را تحت فشار قرار می دهد.
استراحت در هر چند دقیقه با ورزش ساده
اگر بخواهیم از عمر اضافه بگذریم و تا مدت زمانی که زنده هستیم سالم باشیم، باید حداقل فعالیت هایی ورزشی و یا نرمشی انجام دهیم. بهترین روش این است که هر نیم ساعت چند دقیقه که وقت زیادی هم تلف نشود، از میز خود خارج شده و در محیط اطراف قدم بزنید، یک لیوان آب بنوشید و مچ دستان خود را گرم کنید یعنی بچرخانید و بدن خود را دچار کش و قوس کنید، خود را به تحرک وادارید و از آن حالت خشک خارج شوید، همین کار باعث می شود که تاثیر به سزایی در سلامت خود بگذارید و سالیان سال بدون هیچ مشکلی پشت میز بنشینید.

سلامت مچ دست و پاها در هنگام کار با کامپیوتر
در مچ دست، عصبی به نام عصب مدیان یا میانی وجود دارد. این عصب، منشعب می شود و به بخشی از کف دست، انگشت شست، اشاره و میانی عصب می رساند. هر گاه این عصب تحت فشار قرار گیرد، باعثگزگز شدن، کرختی، سوزش و درد در ناحیه دست و انگشت ها می شود. در تحقیقات مایوکلینیک ۲۵۰ نفر از کارمندانی که در روز بیش از ۶ ساعت با رایانه کار می کردند، بررسی شدند و معلوم شد که تقریبا ۳۰ درصد آنها از کرختی و گزگز انگشتان شکایت دارند.
برای پیشگیری از بوجود آمدن این مشکل یا کاهش شدت آن، باید هنگام کار با صفحه کلید، مچ دست را روی میز قرار دهید و فقط انگشتانتان را حرکت دهید. بدن خود را در یک وضعیت متعادل و مناسب نگه دارید، اطمینان حاصل کنید که مچ دستان شما اندکی از آرنج شما پایین تر باشد. این عمل از ابتلا به نوعی سندرم تونلی در مچ دست شما جلوگیری می کند. از قرار دادن دست ها به مدت طولانی در یک وضعیت ثابت بپرهیزید و هر ۲۰ دقیقه یکبار به خودتان استراحت و مچ دست ها را آرام نرمش دهید. پاهایتان را از زانو خم کرده، طوری که زانو از باسن اندکی بالاتر قرار گیرد. کف پا را صاف روی زمین قرار داده یا روی یک چهارپایه یا وسیله دیگری قرار دهید.منبع:میگنا

  نوشته شده در  جمعه ۲۰ دی۱۳۹۲ساعت 12:52  توسط جلیلی نوش آبادی.  | 
مرحله اول

فتوشاپ را باز کنید و یک سند ایجاد کنید. سپس با استفاده از ابزار Horizontal Type Tool متن دلخواه خود را تایپ کنید مرحله دوم سپس یک تصویر را به لایه منتقل کنید مرحله سوم به پنل لایه ها بروید و لایه متن را انخاب کنید سپس روی تصویر کوچک شده کلید راست کرده و گزینه Select Pixel را انتخاب کنید. اگر مراحل را درست انجام داده باشید تصویر شما به صورت نقطه چین بر روی تصویر ظاهر خواهد شد.

مرحله چهارم از پنل لایه ها دو لایه بافت ومتن را انتخاب کنید و به منوی

 Layer>Group Layers بروید. یک پوشه ایجاد می شود اگه لایه متن و بافت به پوشه منتقل نشدند. هر دو لایه را به درون پوشه منتقل کنید. روی پوشه ایجاد شده کلیک کنید و سپس به منوی  Layer>Layer Mask  و روی گزینه

 Reveal Selection  کلیک کنید تا متن به شکل دلخواه در بیاید.

برای کپی کردن تصویر

لایه را Duplicate کنید. برای Duplicate کردن کافی است که روی لایه کلیک راست کرده و روی گزینه Duplicate کلیک کنید. Duplicate به معنی کپی کردن است. سپس با استفاده از بافت کپی شده کل متن را همانند زیر بپوشانید.

  نوشته شده در  پنجشنبه ۱۴ شهریور۱۳۹۲ساعت 10:14  توسط جلیلی نوش آبادی.  | 
 گاهی مجبوریم هارد به هارد کنیم. اگر می خواهید این کار را به درستی انجام دهید باید خیلی حواستان را جمع کنید و دقت داشته باشید. اول برای پارتیشنهای موجود در هارد دیسکتان اسم مخصوص بگذارید.

برای انجام این کار My Computer را باز کنید و روی پارتیشن کلیک راست کنید.

گزینه  Properties را انتخاب کنید. حالا در پنجره ای که باز شد، نام پارتیشن را عوض کنید.

با همین روش اسم همه پارتیشن ها را عوض کنید و آنها را به یاد داشته باشید.

حالا کامپیوترتان را خاموش کنید. هارد دیسکی را که می خواهید اطلاعات را از آن کپی کنید بردارید. آن را به دقت بررسی کنید. هارد دیسک ها معمولا با یک کابل به مادربرد وصل می شوند. در کنار محل اتصال کابل به هارد دیسک محلی برای وصل کردن فیش برق یا همان Power قرار دارد.

حالا وقتی کامپیوتر خاموش است درب کیس را باز کنید. در کیس هارد دیسک را پیدا کنید. هارد دیسک با کابلی به مادربردتان وصل است. این کابل معمولا دارای ۲ جای اتصال است. ممکن است هم به هارد دیسکتان و هم به CD-Rom تان وصل باشد. شما می توانید به همین روش کابل هارد دیسک دوم را به مادربردتان وصل کنید. برای این کار می توانید جای اتصال دوم را از CD-Rom جدا کنید و به هارد دیسک دوم وصل کنید.

ممکن است CD-Rom یا DVD-Rom شما با یک کابل جداگانه به مادربوردتان وصل شده باشد، به هر حال کافی است این کابل را از سی دی رام یا دی وی دی رام جدا کرده و به هارد مورد نظرتان وصل کنید. حالا شما ۲ تا هارد دیسک را به مادربردتان وصل کرده اید.

حالا باید برقی را که هارد دیسک دوم نیاز دارد تأمین کنید برای این امر به نوع فیش برقی که به هارد دیسک متصل است دقت کنید. احتمالا یکی از این نوع فیش های مثل آن در کامپیوترتان هست که به هیچ جایی و هیچ چیزی وصل نشده است. این کابل ها همگی به سیستم اصلی برق کامپیوتر وصل شده اند. یکی از این فیش های آزاد را به هارد دیسک مهمان وصل کنید. یا اگر هیچ فیش برق آزادی وجود نداشت از همان فیش برق متصل به درایو سی دی یا دی وی دی استفاده کنید.
حالا کامپیوترتان را روشن کنید.

به محض این که روشن شد کلید Delete را فشار دهید تا وارد تنظیمات مادربرد شوید.

 این منو برای هر نوع مادربردی فرق می کند اما در این منو تنظیمات مربوط به هارد دیسک وجود دارد. به منوی standard Cmos Features بروید. معمولا تنظیماتی در مادربرد های جدید به صورت پیش فرض وجود دارد که هارد دیسک ها را در حالت اتوماتیک شناسایی می کند. اگر به این صورت هارد دیسک را نشناخت شما تنظیم این قسمت را در حالت auto بگذارید تا مادربردتان به صورت خودکار هارد دیسک را شناسایی کند. حالا از منو بیرون بیایید و گزینه ی Save an Exit را بزنید.

اگر تمام مراحل را به درستی انجام داده باشید کامپیوترتان مثل حالت اولش کار می کند. ویندوز بالا می آید. اما وقتی My Computer را باز کنید متوجه می شوید که پارتیشن های جدید اضافه شده است که همان پارتیشن های هارد دیسک مهمان است. حالا اطلاعاتی را که لازم دارید در بین دو هارد دیسک کپی کنید. این کپی هم دقیقا مثل زمانی است که در هارد دیسک خودتان اطلاعات را از جایی در جای دیگر کپی می کنید. بعد از این که کارتان تمام شد، کامپیوترتان را خاموش کنید و همه چیز را به حالت اولش برگردانید. هارد دیسک مهمان را جدا کنید و کابل برق و کابل مادربرد را به حالت اول برگردانید.

منبع:amoozesh-computer.ir

 

  نوشته شده در  یکشنبه ۲۷ اسفند۱۳۹۱ساعت 15:38  توسط جلیلی نوش آبادی.  | 

 وقتی  در روز عکس بگیرید چهره  افراد  تیره تر می شود, علت این است که پشت زمینه شما نور زیادی به سمت دوربین می فرستد و دوربین برای جبران آن پرتوگیری خود را کاهش می دهد که در تیجه پشت زمینه آن مناسب ولی تصویر چهره فردی که از او عکس می گیرید تار می شود. چاره راه این است که از فلاش دوربین استفاده کنید.

چگونه با انتخاب گزینه fill flash از چهره افراد عکس بگیریم

دوربین خود را در حالت Program قرار دهید این کار را به چرخاندن دایره ای به P که بالای دوربین قرار دارد می توانید انجام دهید.

فلش را در حالت آماده قرار دهید. (آنرا از حالت خوابیده خارج کنید) تنظیمات آنرا چک کنید.

به سادگی عکس بگیرید دوربین به صورت خودکار نور لازم را با توجه به نور پشت زمینه و نور ناشی از فلاش در پشت زمینه تنظیم می کند.

حال اگر تصویر فرد خیلی روشن شده است می توانید فلاش دوربین خود را روی مقادیر منفی تنظیم کنید. تا نور آن را کمی کاهش دهید.

خوب پس از اینکه عکس شما کیفیت مطلوب را پیدا کرد می توانید فلاش را برای جلوگیری از صدمه دیدن بخوابانید و در صورت تمایل دایره چرخان دوربین را در حالت اتو قرار دهید و دوباره عکس بگیرید آنگاه نتیجه را بررسی کنید.

منبع: یاد بگیر دات کام

  نوشته شده در  پنجشنبه ۱۱ آبان۱۳۹۱ساعت 17:6  توسط جلیلی نوش آبادی.  | 

یکی از مرورگرهای خود را (IE - FireFox - Opera و ...) به دلخواه باز کنید و در قسمت آدرس  و برای مدل ذکر شده بصورت 192.168.1.1 هست رو در اون تایپ کنید و پس از اون کلید Enter رو فشار بدید.
2.پس از انجام این کار پنجره ای را در وسط صفحه مرورگر خود مشاهده می کنید که نام کاربری یا User Name و رمز عبور یا Password هر دو فیلد نام کاربری و رمز عبور را admin وارد کنید و Enter را بزنید تا وارد بخش تنظیمات داخلی مودم شوید.
3.در این مرحله صفحه ای خواهید دید:
4.بر روی گزینه Qucik Setup کلیک نمایید.
5. در این مرحله باید دو مقدار با عناوین VPI و VCI را در فیلدهای مورد نظر وارد کنید که این اعداد را باید از شرکت طرف قرارداد ADSL خود سوال کنید .!برای نمونه تنظیمات مورد نظر را 8 برای VPI و 35 برای VCI در نظر میگیریم و روی Next کلیک میکنیم.
6.در صفحه بعدی برای قسمت Connection Type گزینه دوم یعنی PPP over Ethernet PPPoE را انتخاب نموده و قسمت Encapsulation Mode را هم به مانند مرحله قبل از شرکت طرف قرارداد خود سوال کنید و پس از مطلع شدن و اطمینان یافتن از صحت آن گزینه درست را انتخاب نمایید.(ما در اینجا تنظیمات Encapsulation Mode را برای نمونه LLC/SNAP-BRIDGING در نظر میگیریم.),سپس روی Next کلیک کنید.
7.در این مرحله در قسمت PPP Username باید نام کاربری و در قسمت PPP Password رمز عبور خود برای دسترسی به اینترنت را که از شرکت طرف قرارداد خود دریافت کرده اید وارد نمایید.قسمت Authentication Method باید روی AUTO تنظیم باشد و همچنین قسمت Inactivity Timeout (minutes) 1-4320 را میتوانید با عددی دلخواه بین 1 تا 4320 پر کنید که بصورت پیشفرض 15 درنظر گرفته میشود که در واقع زمانیست که ما درنظر میگیریم تا در صورت عدم Send و Recieve در مودم بصورت اتوماتیک و بدون اینکه ما بفهمیم ارتباط بصورت موقتی Disconnect شود تا زمانیکه دوباره تقاضایی برای Send و Recieve انجام گیرد.سایر گزینه ها را به حالت پیشفرض رها میکنیم و تغییری در آنها ایجاد نمی کنیم و با زدن Next به مرحله بعدی وارد میشویم.
8.این مرحله لیست تنظیمات انجام شده توسط ما قبل از ذخیره سازی را نشان میدهد که در صورت ایجاد اطمینان از صحت داده های ورودی و مطابقت تنظیمات میتوانیم با زدن گزینه Save/Reboot تنظیمات نهایی خود را در مودم ذخیره کنیم.پس از کلیک روی این گزینه مودم یکبار Restart میشود و پس از روشن شدن مجدد آن تنظیمات انجام شده بصورت پیشفرض در مودم آماده استفاده قرار میگیرد و ما میتوانیم بدون ایجاد کانکشن جدا در ویندوز و فقط پس از روشن شدن چراغ ADSL جلوی مودم به استفاده از اینترنت بپردازیم

منبع:

  نوشته شده در  چهارشنبه ۱۴ تیر۱۳۹۱ساعت 9:55  توسط جلیلی نوش آبادی.  | 

 ابتدا روی عکس راست کلیک کرده و گزینه openwith را انتخاب می کنیم

سپس گزینه  Microsoft office picture manager را انتخاب م یکنیم

 در بالای عکس گزینه  edit pictures   را انتخاب کرده

و در کادری که باز می شود،   compress pictures  را انتخاب کرده

و یکی از گزینه های  webpages  یا   email messages   را ok  کرده و

 سپس از منوی  file  و گزینه  saveas آنرا ذخیره کرده

و سپس عکس را attach می کنیم.

  نوشته شده در  شنبه ۶ خرداد۱۳۹۱ساعت 9:51  توسط جلیلی نوش آبادی.  | 

طبق نتايج تعداد زيادي از مطالعات،دختران بسيار بيشتر از پسران از فناوري بيمناك هستند.

دختران مهارتهايي را در استفاده از واژه پرداز و پست الكترونيك نشان ميدهند، درحاليكه پسران به سمت برنامه ريزي و بازيهاي رايانه اي گرايش دارند.

دختران ماهر در كار با رايانه:اين دختران از رايانه ددر خانه و مدرسه استفاده مي كنند و از آن براي تكميل كارهاي نو بهره مي گيرند.گرچه بسيار كم ICT به عنوان يك وسيله سرگرمي در اوقات فراغت استفاده ميكنند.ولي به ارتباطات اينترنتي علاقه مند هستند.

پسران مسلط بر فناوري: آنها سواد رايانه اي بالايي دارند و ار برنامه ريزي به اندازه هك كردن و بازيهاي رايانه اي لذت مي برند. باوجود اين، مهرتهاي آنها بسويله همسالانشان باارزش شمرده مي شود.

منبع: لوديتهاي معاصر/ ترجمه مريم معاذي/رشدمدرسه فردا/ فروردين 88

  نوشته شده در  دوشنبه ۱۷ فروردین۱۳۸۸ساعت 16:51  توسط جلیلی نوش آبادی.  | 

برنامه متن نويس word 2007، نسبت به ديگر نرم افزار ها از مزيت نسبي برخوردار است  و هر امكاني به راحتي در دسترس قرار دارد.از جمله مزيتهاي آن برنامه فرمول نويسي است مخصوصا  براي فرمولهاي رياضي كه در ساير برنامه ها بايد نرم افزارهاي جداگانه نصب كرد.   اما مشكل عمده براي كاربران تايپ اعداد بصورت لاتين است كه ميتوان از مسير زير ، آنها را به فارسي تغيير داد.

ابتدا روی دکمه آفیس که بالای سمت چپ پنجره هست، کلیک کنید.

در پایین پنجره گزینه Word Options یا همان تنظیمات ورد را بزنید.

و از مسير Word Options   گزينه   Advanced را انتخاب كرده  و سپس در  كادر  show document content  و از كشوي Numaral  گزينه Hindi  را  انتخاب كنيد در آخر اين تغييرات را ok كنيد.

پس از اين مي توانيد اعداد را نيز بصورت فارسي بنويسيد.

  نوشته شده در  پنجشنبه ۱۷ بهمن۱۳۸۷ساعت 13:18  توسط جلیلی نوش آبادی.  | 

يكي از مشكلات كاربران ايراني اينترنت، آنست كه يا بسياري از سايتها به زبان انگليسي هستند و يا دستور اجراي برنامه ها به زبان لاتين است، درنتيجه كاربران يا از ادامه كار انصراف ميدهند يا آنكه به نتيجه دلخواه خود نمي رسند.تاچندسال قبل، سرويس مترجم گوگلgoogle translate ميشد متون لاتين  را به فارسي و 34 زبان دنيا ترجمه كرد كه در يك اقدام غيراخلاقي شركت گوگل، ترجمه زبان فارسي را از خدمات خود حذف كرد كه در اين خصوص معرفي سايت فارسي ساز براي استفاده خوانندگان مي تواند مفيد باشد .

سايت فارسي ساز، عبارت موجود را بصورت لغت به لغت ترجمه ميكند.با ورود به صفحه اصلي سايت فارسي ساز به نشاني farsisaz.com

 مي توانيد آدرس اينترنتي يكي از وب سايتهاي انگليسي كه قصد ترجمه آنرا به فارسي داريد، وارد كنيد. پس از چندثانيه همان وب سايت را در پنجره فارسي ساز مشاهده خواهيد كرد. اكنون كافي است ماوس را روي همان كلمه ببريد تا معني فارسي آنرا دريافت كنيد.

  نوشته شده در  سه شنبه ۲۶ آذر۱۳۸۷ساعت 11:12  توسط جلیلی نوش آبادی.  | 

كدخواني متنهاي اينترنتي

گاهي در اينترنت متنهايي را ميبينيد كه فونتهاي آن ناخوانا و رمزي است  .براي حل اين مشكل، از منوي    viewگزينه     encodingو زيرمنوي  unicodرا انتخاب كنيد.اگر درست نشد گزينه         Arabic win و سپس more..را بزنيد.

متن يك دست

گاهي متنهايي را كه از اينترنت گرفته ايد ودر word   آنرا      paste  كرده ايد تنظيم آنها را به هم خورده و نامشخص مي بينيد.براي جلوگيري از اين كار پس از انتخاب و  copy  متن در صفحه مرورگر، وقتي به word وارد شديد از منوي   editزيرمنوي poste special   را انتخاب كنيد و در كادر بازشده گزينه   unformatted text را انتخاب وok   كنيد.

اگر كلمات فارسي برعكس تايپ ميشوند.

گاهي كلمات فاري كه تايپ مي كنيد برعكس نوشته ميشوند.براي رفع اين مشكل از مسير زير آنرا اصلاح كنيد.

Start—setting—control panel—regional and language—install file for asian language—advance—farsi--ok

پسورد جديد بدون پسورد قديم

از منوي   start زير منويrun   را زده  و سپس فرمان CONTROL USERPASSWORDS2 را به دقت تايپ كنيد و بعد از ok  پنجره اي خواهيد ديد كه شما كاربر را انتخاب كنيد سپس     reset password بزنيد تا بر مشكل فراموشي پسورد پيروز شويد.

  نوشته شده در  جمعه ۱۶ فروردین۱۳۸۷ساعت 7:54  توسط جلیلی نوش آبادی.  | 

گوشي شما در كلاس مسدود است .

اگر ميخواهيد در كلاس درس يا مكانهايي خاص از دست تماسها خلاص شويد و پيام «شماره مورد نظر مسدود است » را بفرستد، گوشي خود را روشن كنيد ، كد  # 094٭ 21* را در گوشي وارد كرده و كليد call را فشار دهيد .پس از چند ثانيه علامت فعال شدن سيستم ظاهر خواهد شد. در اينحالت دريافت  و ارسال  sms  امكان دارد. براي خروج از اين حالت كافي است #21# را وارد كرده و  call  را بزنيد.

صفحه كليد بجاي ماوس

اگر ماوستان خراب است شما ميتوانيد از صفحه كليد بجاي ماوس استفاده كنيد . كافي است دكمه هاي shift و  Alt سمت چپ را به همراه       numlock بزنيد و كادر باز شده را  ok كنيد. بعد از اين، با دكمه هاي 2و4و6و8 سمت راست كيبورد، ماوس را هدايت كنيد و با   برنامه ها را باز كنيد و به داخل لينكها برويد.و با 1و3و7و9 ميتوانيد اريب حركت كنيد.با صفر درگ كنيد و با 5 كليك كنيد براي خروج از اين حالت بر روي علامت آبي رنگ كنار ساعت و تاريخ دوبار كليك  كنيد و تيك عبارت Use mouse keys رابرداريد.

تايپ صحيح

 گاهي هنگام تايپ، حرف «ي »  از بقيه جدا نوشته ميشود.مثل «خي ابان» بجاي «خيابان» .برذاي حل اين مشكل بجاي حرف «ي »  از كليدهاي    shift+X    استفاده كنيد.

تايپ اعداد فارسي

گاهي هنگام تايپ متن فارسي ، اعداد انگليسي نوشته ميشوند. براي رفع اين مشكل:

 به پنجره  control panel برويد و آيكنRegional and language  را دوبار كليك كنيد.در پنجره بعدي روي سربرگ regional options      زبان فارسي را انتخاب  customize  را كليك كنيد.در اين پنجره سربرگ numbers  را انتخاب و در قسمت standard digits حالت اعداد فارسي را انتخاب كنيد.

  نوشته شده در  چهارشنبه ۷ فروردین۱۳۸۷ساعت 7:15  توسط جلیلی نوش آبادی.  | 

ترفند اول :رديابي  آنها كه به كامپيوتر شما سرك كشيده اند.

گاهي كه كنجكاو ميشويد تا بدانيد آنها كه به كامپيوتر شما دسترسي دارند به كجاها سرك كشيده اند، از مسير زير آنها را تعقيب كنيد.

      ok Internet  explorer—tools - Internet option—setting—view file—

و اگر ميخواهيد ندانند به كجاها سر زده ايد مسير ردپايتان را با ترفند زير پاك كنيد.

Internet  explorer—tools  -- Internet option—General—History—Clear History

ترفند دوم پاك كردن رد پا

اگر يكبار در ياهو يا گوگل كلمه اي را تايپ كنيد، در مراجعه بعدي با تايپ  حرف اول،تمام آدرس ظاهر ميشود كه گاهي خوشايند نيست. براي پاك كردن اين آدرس، يك راه ساده اينست كه با نمايش آن كلمه با ماوس روي آن رفته و كليد delet  را بزنيد تا آن كلمه يا عبارت پاك شود.

با ماوس تايپ كنيد.

گاهي از صفحه كليد خسته شده ايد و فكر ميكنيد كار با ماوس راحت است از دستور زير به صفحه كليد مجازي رفته و با ماوس تايپ كنيد.                           Start –Run—Osk—Enter

اخفاي آيكن هاي دسكتاپ(1)

اگر نميخواهيد عده اي بي اجازه به رايانه شما دست بزنند يك راه اينست كه برخي آيكنهاي آنرا مخفي كنيد.براي اين كار برروي دسكتاپ كليك راست كرده وproperties  را انتخاب كنيد.ازبرگه desktop با انتخابcustomize desktop

 پنجره اي باز ميشود كه دراين قسمت در كنار هر آيكني كه مايل به مخفي كردن آن باشيد علامتش را بر داريد. و در صورت انصراف از اين عمل همين مسير را برگشته و گزينه را تيك بزنيد.

اخفاي آيكنهاي دسكتاپ (2)

روش ديگر مخفي كردن آيكنهاي دسكتاپ اينست كه درفضاي خالي دسكتاپ راست كليك كنيد وازمنوي ظاهر شده گزينهArange Icons byو زيرمنويShow Desktop Icons  را كليك كنيد تمام آيكنهاي دسكتاپ پاك خواهد شد.

شعر و آهنگ

اگردوست داريدهنگام پخش آهنگ دلخواهتان، شعر آنرا نيز زمزمه كنيد. شما ميتوانيد در بخشWidows Media Player  به اين آرزوي خود برسيد.هنگام پخش آهنگ مسير روبرو را انتخاب كنيد.    View—Info view—Always show  

در اين قسمت گزينه ADP LYRICS را بيابيد و برروي آن كليك كنيد.دراين محيط اجازه داريد متن خود را نوشته و يا از جاي ديگر كپي كنيد و در آخرsave LYRICS را بزنيد. از اين به بعد شاهد متن اشعار آهنگ دلخواه خود خواهيد بود.

تغيير پسورد ايميل در ياهو

با  Passwordو ID خود وارد ياهومسنجرشويد از منوي mesenjer وارد قسمت MY AccountInfo شويد كه ياهو مسنجرشمارابه صفحه خاصي هدايت ميكندكه بايد پسورد خود را وارد كند.برروي عبارت آبي رنگ  change Password     كليك كنيد و پسورد قديمي و جديد خود را وارد كنيد و در آخر آنرا  Save كنيد. از اين به بعد با پسورد جديد وارد شويد.

 

  نوشته شده در  چهارشنبه ۲۹ اسفند۱۳۸۶ساعت 9:17  توسط جلیلی نوش آبادی.  | 
  POWERED BY BLOGFA.COM